TRT World (Turkish) Live stream tv

TRT World tv is the International oriented TV channel owned by the Sate owned Radio and Television Corporation. TRT World was launched in 2015. The TV channel claims to serve news from a humanitarian perspective.

Dünya her geçen gün daha da gelişiyor ve şekilleniyor. İnsanlar, araçlar, yüzler, savaşlar, icatlar, keşifler. Yeni olan milyonlarca belki milyarlarca şeydir. Artık milenyum çağında yaşıyoruz. Bilimin, teknolojinin hızla yenilendiği bir atmosferdedir. Peki, bu ilerlemede insanın değeri nedir? İnsanın değeri şüphe yok ki farkındalıktır. Her şeyin, her şeyi bilmenin ve değerlendirebilmenin farkındalığı.
TRT world’ün temelini ilk kez 1990 yılında açılan ve İngilizce yayın yapan Trt İnt attı. Trt İnt’in 2009’da kapanmasıyla ise onun yerini dolduracak olan Trt World ilk test yayınını 18 Mayıs 2015’te yaparken normal yayın hayatına da 30 Haziran 2015’te başladı.
TRT World yayın hayatına adım attığı dönemden bu yana devlet eliyle Türkiye’nin tanıtımının yapılması konusunda büyük bir boşluğu dolduruyor. Discovery Channel, National Geographic kalitesinde yayın yapan TRT World çalışanlarının bir kısmı dünya çapında ünlü bir haber platformu olan Al Jazeera’dan transfer edilen bir kadrodan oluşmaktadır. TRT World yayın hayatına başladığından beri büyük ilgi uyandırmış ve yabancı ülkelerce takip edilen bir kanal olmuştur.
TRT World dünya bazında haber ve belgesel hazırlama ilkesi ile yola çıkılarak oluşturulmuş bir kurumdur. Dünyanın seyrini hızlandırmak, globalleşen dünya içerisinde yerel bir bakış ile yer edinebilmek bir ihtiyaçtır. Trt World bu bağlamda birçok çalışma yürütmekte televizyon yayının yanı sıra internet yayınları yapmakta ve paylaşımlar sunmaktadır. Türkiye’de meydana gelen olayların, Ülke kimliğini ilgilendiren bölgesel olay ve durumların dünya çapında bir haber yayın organı ile aktarılması ülkenin dışarıda oluşacak gündemi açısından hem oldukça yararlı hem de kontrollü bir düzen teşkil etmektedir.
TRT World oldukça iyi bir internet – yayın entegrasyonu ile kurulmuş. Tv yayınlarını trt world izle seçeneği ile TRT’nin ana sitesi üzerinden yapabiliyorsunuz. Aynı zamanda bu trt world seyret seçeneğinin yanı sıra TRT World’ü radyodan da takip edebiliyor, radyo yayınları internet üzerinden dinleyebiliyorsunuz. Trt world’e ilişkin fikirlerinizi özel e posta adresine ulaştırabiliyor, destek olabiliyorsunuz. Facebook ve Twitter adreslerini takip ederek uluslararası çapta Türkiye’ye ilişkin haberleri görüntüleyebiliyor ve bilgi alabiliyorsunuz.
Web Sitesi: https://www.trtworld.com/

(Visited 108 times, 1 visits today)

You Might Be Interested In

LEAVE YOUR COMMENT

Your email address will not be published. Required fields are marked *